20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Grafiki na plakatach nowoczesną formą dekoracji modnego wnętrza

plakat po co sprzątać

Grafiki na plakatach są dziedziną sztuki uważaną za jedną z najbardziej typowych dla współczesności, a jej istnienie wiąże się z ostatnim stuleciem i technikami poligraficznymi. Po powstaniu pierwszych gazet kolejnym etapem na drodze do rozpowszechniania informacji stał się grafiki na plakatach, który nie tylko przyciągał uwagę kolorami, ale też był sposobem na dotarcie do znacznie szerszej rzeszy odbiorcy. Gazetę niestety trzeba było kupić, więc tylko zainteresowani czytali zamieszczane w niej treści. Uliczne grafiki na  plakatach przekazywały informację wszystkim przechodniom bez względu na ich status społeczny, wiek, czy zainteresowania. Dziś grafiki na plakatach poza funkcja informacyjną pełni też rolę dekoracji stając pod tym względem na równi z obrazem.

plakat na ścianę paryż

Grafiki na plakatach do każdego wnętrza

O grafikach na plakatach można powiedzieć, że są plakatami przejmującymi funkcje obrazów, dekoracjami idealnie dostosowanymi do nowoczesnych aranżacji wnętrz, informatorami przekazującymi współczesne hasła, które dziś są na czasie. Oczywiście, jeśli właściciel mieszkania czy lokalu preferuje styl retro z pewnością znajdą w nim swoje miejsce grafiki na plakacie tworzone na wzór tych sprzed pół wieku, jednak do nowoczesnych wnętrz:

  • salonów
  • sypialni
  • pokoi młodzieżowych
  • pubów

Lepiej pasują te tworzone współcześnie i wyrażające charakter współczesnych społeczeństw oraz panujące obecnie trendy.

Nowoczesne grafiki na ścianę

Znajdujące się na stronie https://plakatowe.pl/shop/ grafiki na plakatach już od pierwszego spojrzenia pozwalają zauważyć, że miejsce rysunków i symboli zajęły w nich teksty o bardzo specyficznym charakterze. Spora role odgrywają w nich sentencje o charakterze motywacyjnym, natomiast całkowicie zniknęły hasła propagandowe, jakie miały swoje pięć minut w drugiej połowie XX wieku. Dziś nikogo już nie pociąga protest antywojenny, a o wiele większe zainteresowanie budzi hasło zachęcające do działania lub wyrażające poglądy na temat codziennych czynności. Pojawiające się niewielkie rysunki są jedynie dyskretnym dopełnieniem całości.

Grafiki na plakatach to kompozycje doskonale pasujące do aranżacji minimalistycznych. Wynika to z faktu, że same grafiki na plakatach są przykładem sztuki schematycznej, pozbawionej bogatej kolorystyki oraz szczegółowości. Ta prostota jest też sposobem na podkreślenie znaczenia treści umieszczonej w prostokącie dyskretnej ramy. Tam, gdzie nie można delektować się pięknem obrazów, gdzie nie przyciąga uwagi bogactwo detali czy naturalny klimat krajobrazu szczególnego znaczenia nabiera to, co mówi umieszczony napis. Dzięki temu grafiki na plakatach pozwalają na wyrażanie własnej osobowości, poglądów, podejścia do życia i otoczenia – poważne lub humorystyczne.

Najpopularniejsze grafiki na plakatach znajdziesz tutaj

plakaty typograficzne

zobacz w sklepie

plakat z napisami rower

zobacz w sklepie

plakaty czarno-białe grafiki

zobacz w sklepie